Bolesność po biopsji tarczycy

witam, jestem kilka dni po biopsji tarczycy. W dniu kiedy była robiona i na drugi dzień ból był jeszcze odczuwalny. Na kolejny nic nie bolało , ale ponownie wrócił i nie wiem czy powinnam się martwić, nawet jak lekko naciskam też odczuwam ból. Proszę o poradę. Justyna

Dobry wieczór,

Być może zrobił się niewielki krwiaczek w miejscu ukłucia (który "dolał"), co może objawiać się niewielkim bólem. Proszę nie naciskać zmiany, tylko dać sobie kilka dni, w czasie których dolegliwości powinny się zmniejszać i zupełnie zniknąć. Jeśli jednak zauważy Pani zaczerwienienie i ból będzie się nasilał, to wówczas proszę udać się do lekarza. Zakładam jednak, że miejsce ukłucia było zdezynfekowane i nie wdała się infekcja.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz