Opuchlizna tarczycy przy niedoczynności

Mam pytanie, czy przy niedoczynności tarczyca "puchnie"? Wynik TSH mam 37,03 i wrażenie, ze to co mi po operacji zostało z tarczycy (około połowy prawego płata) jest podpuchnięte, jakbym miała dwa razy taki płat jak przed operacją. Pozdrawiam

Witam Panią,

Czy po operacji otrzymała Pani substytucję L-tyroksyną (np.. Euthyrox, Letrox)? Wysokie TSH w Pani przypadku świadczy o pooperacyjnej niedoczynności tarczycy i konieczność włączenia takiego leczenia lub zwiększenia dawki leku, jeżeli go Pani przyjmuje.Jeśli po zabiegu został fragment tarczycy - to mógł ulec kompensacyjnemu przerostowi, mówiąc prostym językiem pozostała część tarczycy próbuje nadrobić braki hormonalne i przerasta, ale, aby to ocenić trzeba Panią zbadać, bo może wytworzył się po zabiegu krwiak. Wszystko zależy od tego, ile czasu minęło od zabiegu.
Proszę w miarę możliwości jak najszybciej udać się do endokrynologa.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz