Guzy w obrębie tarczycy a nowotwór

witam w trakcie wykonywania usg szyi i tarczycy mamy( lat 61) stwierdzono kilka guzów tarczycy ok.1 cm, oraz twarde guzy,niebolesne wezlow chlonnych( zaobserwowany czas rosniecie wezlow 3 m-ce) najwiekszy guz 4 cm. podstawowe badania krwi w normie. czy to zawsze oznacza przypuszczenie diagnozy nowotworowej? bardzo prosze o kilka slow

Witam Panią,

Aby postawić ostateczną diagnozę konieczne jest wykonanie biopsji zmian - tzw. BACC. Niepokojące jest szybkie powiększanie się węzłów chłonnych, dlatego warto (pomimo tego, że podstawowe badania są w normie) jak najszybciej wykonać badanie, które rozwieje wątpliwości, czyli ..BACC.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz