Guzy na tarczycy
Witam. W przychodni wyknałam usg tarczycy i okazało się, że mam 2 guzy: jeden na płacie prawym (0,56cm) a drugi na lewym (0,36cm). U endokrynologa (7 dni później) guzek na prawym płacie miał już średnicę 0,70 cm. Wykonano biopsję (18.12.2013), wyniki 14 lutego. Od kilkunastu dni mam jakiś taki ucisk w szyi, jakbym miała zasłoniętą czymś 3/4 przełyku. Czy możlwie jest, że oś się dzieje z tymi guzami /samą tarczycą? I jak mam się ustosunkować do wyników biopsji, która była wykonana 2 m-ce temu?

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam. Wynik biopsji będzie wiążący mimo tak dużego upływu czasu. Na temat charakteru guzów nie można się wypowiedzieć bez wyniku USG i wyniku biopsji.
Dwa milimetry różnicy w pomiarze guza w USG uznawane jest za dopuszczalny błąd pomiaru, nie świadczy o tym, że guz rośnie. Gdzie się oczekuje na wynik biopsji 2 miesiące? Standardowo wykonuje się to badanie w około tydzień.
Joanna Jędrys
Centrum Medyczne DBAJ O PIERSI
www.dbajopiersi.pl
511-729-279