Ogniskowe guzy w piersi a nowotwór

Mam 19 lat, 3 guzuy w piersi. USG wykazało 2 guzy ogniskowe w piersi lewej srednica 5.2 i 4.2 cm. w prawej piersi rozwniez lity guz 4.2 cm na wysokości sutka. Ginekolog dał mi skierowanie do szpitala onkologicznego, umówiłam sie na wiziyte ale pierwszy termin dopiero za miesiac. czy słowo: ogniskowe, lite wskakzuje na nowotwór ? dodam, ze jak ginekolog robił usg ten najwiekszy guz ' płonął ogniem " . co moze być przyeczyną? nigdy nie brałam tabletek antykocepcyjnych.

Piotr Pilarski

Nowotwór to jest ale nie koniecznie złośliwy. Jest to bardzo mało prawdopodobne w Pani wieku. Sugeruję poczekać na wizytę. Prawdopodobnie konieczne będzie operacyjne usunięcie.

Pozdrawiam.

Witam, przyczyny tworzenia się guzów są bardzo różnorodne,często są one uwarunkowane genetycznie i/lub hormonalnie. Z wizytą radzę nie czekać, być może udałoby się Pani dostać do onkologa w jakimś innym miejscu wcześniej niż za miesiąc, czas w przypadku nowotworów ma duże znaczenia. Trzymam kciuki, pozdrawiam serdecznie.