Wyniki badania hormonów tarczycy a choroba Hashimoto

Dzień dobry, zrobiłam badania TSH i wynik mam 0,214 przy normie od 0,4 do 4,0. Badanie FT3 to 4,2 przy normie od 2,3 do 6,3. Badanie FT4 to 12,9 przy normie 10,3 do 24,4. Co mogą oznaczać te wyniki ? czy mam chorobę hashimoto?

Dzień dobry,

Jeżeli nie przyjmuje Pani leków, to powinna skontaktować się Pani z endokrynologiem - stężenie TSH jest za niskie. Celem potwierdzenia autoimmunologicznego zapalenia tarczycy, do którego należy m.in. choroba Hashimoto jest również oznaczenie poziomu przeciwciał antyTPO i aTG we krwi. Warto byłoby również wykonać usg tarczycy. Konieczne jest badanie i dokładnie zebrany wywiad - wtedy będzie można postawić ostateczną diagnozę, dlatego konieczna jet wizyta u endokrynologa.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz