Jakie badania przy bardzo suchym oku?

Witam, jakie badania powinnam wykonać jesli mam bardzo suche oko i nieznam przyczyny? Z gruczolow prawie nic mi nie wylatuje. Jestem na sterydzie 25 dni i potem wszystko ok do 2 miesiecy, potem wraca suche oko jak bumerang. Test wykazal bardzi mala ilosc lez. Reumatolog zlecil badania Ana, nic nie wykazalo. Niewiem czy to alergiczne? Nie kicham, nie mam wydzieliny w nosie. Czy powinnam jakies testy alergiczne zrobic? Jakie? Z gory dziekuje za odpowiedz Pzdr

Lek. Tomasz Budlewski

jezeli reumatolog nie potwierdzil zespolu sjogrena to prosze koniecznie udac się do lekarza okulisty, po badaniu bedzie mozna cos wiecej powiedzieć.