Sposoby leczenia zespołu suchego oka u 61-latki

Witam Ponad 10 lat cierpię na zespól suchego oka stwierdzony przez okulistę po zrobieniu testu SCHIRMERA stosuję różne krople odwiedzam systematycznie okulistę jak do tej pory nie ma żadnej poprawy. Cierpię również na zespół Sjogrena stwierdzony przez reumatologa tak zwana suchość kości. Jestem na emeryturze nie pracowałam na komputerze bez przerwy bolą mnie oczy zakrapiam co 20 minut, o g.19 już kładę się z okładami na oczach proszę o pomoc

Witam. Okuliści we Wrocławiu są dobrzy. Należy znależć takiego który Pani w pkt.łzowych umieści koreczek..Trzeba też pić wodę nisko zmineralizowaną np. Zywiec oraz łykać tran w kapsułkach. Bedzie poprawa. W razie zaostrzenia stosujemy sterydy.Najnowsze krople na Pani dolegliwość to HYloProtect, HyloParin zarówno sol. jak i żel,oraz Zel ThealozDUo.Należy też sprawdzić kórej fazy łez brakuje. Pozdrawiam