Jakie badania w podejrzeniu zakażenia HPV?

Podejrzewam że mam wirusa HPV, co powinienem zrobić?

Aleksander Ropielewski

Proszę udac się do lekarza wenerologa lub samodzielnie kupić test na HPV. Test polegana pobraniu wymazu z rowka zażołędnego.

Magdalena Mroczek

Można wykonać test HPV DNA metodą PCR. Badaniu poddaje się wymaz, który lekarz (a czasem pacjent samodzielnie) pobiera specjalną szczoteczką z penisa. Najlepiej spytać lekarza rodzinnego, który wskaże miejsca gdzie wykonuje się test.