Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie badania w kierunku zakażenia HPV?

Witam od jakiegoś czasu coś mi się nie podobało przy wejściu do pochwy, chodziłam do lekarzy i pytałam miedzy czasie miałam zapalenie a także wykryto u mnie nadrzerkę. Lecz żaden nie powiedział że mam wirusa HPV dopiero ostatnio jeden zasugerował to , był to dla mnie szok, lecz nawet jeżeli to prawda to chciałabym to sprawdzić jakie badanie najlepiej zrobić i gdzie je mogę zrobić w białymstoku. Pomocy juz mam dość tego chciałabym się naprawdę tym fachowo zająć
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Łagodzenie bólu porodowego - oddychanie, relaks, poród rodzinny

Ból porodowy jest czasem bardzo trudny do zniesienia. Jak sobie z nim poradzić? Sprawdź, jak można naturalnie złagodzić przykre dolegliwości, których doświadcza kobieta rodząca.

Należy odpłatnie wykonać test HPV DNA - proszę zapytać swojego ginekologa, gdzie może Pani wykonać ten test,
Do przeprowadzenia testu potrzebny jest wymaz pobrany z szyjki macicy, czasem także ze ścianek pochwy i sromu. Materiał do badania można pobrać u ginekologa, np. przy okazji robienia cytologii. Lekarz ma zestaw do transportu, w którym próbka jedzie do laboratorium. Można także, w aptece lub w internecie, kupić zestaw pobraniowy i pójść z nim do lekarza lub położnej, którzy pobiorą próbkę do badania.

Koszt badania to od 150 do 350zł (zwykle).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy