Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gdzie można pobrać wymaz do badania HPV?

Witam. Jestem mężczyzną. Moja partnerka ma 8 typów wirusa HPV. W związku z tym chciałbym zrobić u siebie badania. Znalazłem kilka laboratoriów, ale każde wymaga żebym już do nich dostarczył materiał do badań, bo oni tego ode mnie nie pobiorą. Pytanie: Który lekarz specjalista mógłby mi pobrać wymaz? Czy zrobi to "od ręki" w każdym swoim gabinecie czy muszę wcześniej uprzedzić jaki jest cel mojej wizyty lub ewentualnie sam gdzieś kupić taki zestaw i z nim do lekarza przyjść?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Witam,
Wymaz ze zmian najlepiej jak pobierze lekarz. Potrzebny jest specjalny zestaw - wymazówka i płyn do transportu. Źle pobrany materiał to wynik negatywny i stracony czas, pieniądze. Ja pobieram wymaz w trakcie wizyty. pozdrawiam

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy