Wyniki cytologii i kolposkopii a ryzyko HPV

Witam Cytologia wykazała LSIL, po niej wykonałam test na hpv który niestety wykazał hpv wysokiego ryzyka typ 16. Kolposkopia wykonana 2 miesiące po cytologii (u innego lekarza) nie wykazała żadnych zmian. Czy to znaczy że była źle wykonana? Mam jedynie nadżerke krwawiącą przy dotyku. Czy wirus może ustąpić? Czekam teraz do kolejnej cytologii. Mam 32 lata.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje powtórzyć cytologie. Być może kolposkopia i pobrane próbki by nie z tych miejsc co potrzeba i w tym momencie mogła nie wykazać zmian.