Cytologia CIN 1 i wirus HPV 18

Witam, Jakis czas temu podczas rutynowej kontroli ginekokogicznej po porodzie wynik cytologiczny ukazal CIN1 oraz podejrzenie wirusa Hpv. Zrobilam test hpv i pech chcial ze wyszla 18 i jeszcze jakis jeden onkogenny. Dzisiaj zauwazylam na wejsciu do pochwy kilka guzkow. Prosze mi powiedziec co to jest. Zaznacze, ze 23 marca czeka mnie kolposkopia i pobranie wycinkow do badan histopatologicznych. Dziekuje z gory za odpowiedzi.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, jeżeli Pani zauważyła guzki w wspomnianej okolicy to powinna Pani udać się do lekarza ginekologa celem kontroli. Pozdrawiam