Wyniki cytologii i wirus HPV

witam, dzis dostałam wyniki cytologii wynik lsil i cin 1, cechy infekcji HPV.. jak mam to rozumieć? czy na pewno jestem zakazona wirusem HPV?? czy te zmiany zawsze lacza sie z zakazeniem tym wirusem?? czy mogę wspolzyc ze swoim partnerem?? jakie zagrozenia wiaza sie ze wspolzyciem dla mnie i dla niego?

Zmiany o charakterze CIN prawie zawsze powstają na podłożu przewlekłej infekcji HPV. Wynik badania histopatologicznego tego nie rozsądza, ale obraz mikroskopowy wskazuje na taką etiologię. Ostateczną odpowiedź daje test o którym pisałem wyżej.
Może Pani współżyć, nie wiąże się to z żadnym zagrożeniem dla Pani ani dla partnera. Należy pilnować zaleceń o których napisałem powyżej. kz