Wynik cytologii a wynik HPV

Szanowni Państwo, Czy zakażenie wirusem HPV (wykonałam test HPV DNA) u 24-latki, podczas gdy wyniki cytologii są prawidłowe, może zostać wyeliminowane przez organizm? Czy HPV zawsze łączy się ze złymi wynikami cytologii? Dziękuję za odpowiedź.

Robert Markowski Ginekologia

W Pani wieku możliwe jest "wyeliminowanie" wirusa. Wynik cytologiczny może być prawidłowy.