Jakie badania wykluczają niepłodność?

8 miesięcy staramy się z narzeczonym o dziecko i nic.Nadal dostaje miesiączki i to bardzo bolesne ,chociaż kiedyś takich nie miałam. Bardzo zależy nam na tym żeby zajść w ciąże.Co mamy zrobić ?Jakie badania wykonac żeby wykluczyć ewentualną bezpłodność ??Lub jeżeli okaże się że jesteśmy zdrowi to co może być przyczyną tego że nie jestem w ciąży ?

Może być to kwestia blokady ze względu na stres i emocje i wtedy można rozważyć akupunkturę medyczną. Ale najpierw sprawdziłabym czy przez przypadek nie ma Pani dużych niedoborów żywieniowych ( ferrytyna, wit D, wit z grupy B, jod itd) to często jest przyczyną niepłodności. Możemy wykonać bilans okołociążowy, który pozwoli ocenić stan odżywienia komórek. Pozwoli też na przygotowanie organizmu do ciąży przez wdrożenie indywidualnie dobranego mikroodżywiania. Zapewnia to szanse na prawidłowy rozwój zarodka. Może być to też kwestia reakcji imunologicznych, które zaburzają poczęcie, a związane są wyjściowo z objawami alergicznymi​​. Potrzebna jest konsultacja i wdrożenie diagnostyki żywieniowej i immunologicznej. Zapraszam na konsultację​. Zawsze istnieje też możliwość umówienia na wstępną konsultację w Ośrodku Medycyny Zdrowia w formie telefonicznej (731999150).