Jakie badania wykonać w celu sprawdzenia hormonów tarczycy?

Witam mam pytanie poniewaz bedac ostatnio u lek.med prac pani zapytala mnie czy nie mam czasem tarczycy. Nikt mi nigdy jej nie badal wiec nawet nie wiem. I lekarka kazala zrobic mi pod tym kontem bad. Lecz ja nawet nie wiem co dokladnie i kto mial by mi je zrobic bo terminy do panskiej spec sa bardzo dlugie a w chwili obecnej niestety niestac mnie na wizyte prywatna. Dodam ze mama moja choruje na tarczyce. Dlatego byla bym bardzo panu wdzieczna za pomoc w udzieleniu informacji. Pozdrawiam Agnie
Magdalena Mroczek

Najlepiej zgłosić się do lekarza rodzinnego. On może zlecić TSH. Ewentualną dalszą diagnostyką może zająć się endokrynolog.