Jakie badania zrobić, żeby sprawdzić czy moja wątroba nie została naruszona przez leki?

Jakie badania zrobić żeby sprawdzić czy moja wątroba nie została naruszona przez leki? Biorę 5 leków - wenlafaksynę, olanzapinę, lamotryginę, Letrox i Propranolol
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Dobry wieczór.

Pomocne w ocenie stanu wątroby są badania biochemiczne (takie jak tzw. próby wątrobowe ALT, AST, bilirubina, fosfataza alkaliczna i INR.

Po wykonaniu diagnostyki warto z wynikami udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego aby je ocenił i w razie nieprawidłowości zdecyduje o dalszych zaleceniach.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk