Jakie działanie ma Coaxil?

witam czy lek coaxil (tianeptyna) ma jakiekolwiek działanie ?? bo ludzie na forum pisza ze to plecebo a mam ten lek od psychiatry

Idąc za ulotką producenta leku: Lek o działaniu przeciwdepresyjnym. Zwiększa wychwyt zwrotny serotoniny w neuronach kory mózgowej i hipokampa, pobudza aktywność elektryczną komórek piramidowych w hipokampie, przyspiesza odzyskanie przez nie aktywności po funkcjonalnym zahamowaniu.Tianeptyna pod względem wpływu na zaburzenia nastroju zajmuje pośrednie miejsce między lekami przeciwdepresyjnymi działającymi stymulująco a lekami przeciwdepresyjnymi działającymi uspokajająco. Wykazuje wyraźne działanie na zaburzenia somatyczne, zwłaszcza ze strony przewodu pokarmowego, związane z lękiem i zaburzeniami nastroju. Nie wpływa na procesy snu i czuwania, nie działa na układ cholinergiczny.