Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży w przypadku popicia tabletki antykoncepcyjnej sokiem grejpfrutowym?

Witam, jestem przy pierwszym blistru zarzywania tabletek antykoncepcyjnych (vibin mini). Od 7 czerwca zaczęłam zarzywanie owych tabletek, 23 czerwca uprawiałam seks z wytryskiem we mnie o godzinie ok 2:00 i 10:00. Tabletki biorę o 7:00 codziennie lecz tego dnia wzięłam ja o 7:40 i nieświadoma negatywnych wpływów popilam ją sokiem grejpfrutowym z kartonu (sklepowy), dodatkowo ten sam sok traktowałam jako popitę 22 czerwca od godziny 21/22 do północy. Według mojego kalendarza 23 czerwca był ostatnim dniem płodnym i wszystkie objawy związane z tym ze mógł to być dzień płodny się zgadzały (boleści przy dotykaniu piersi dosyć konkretne, bardziej widoczne żyłki na nich oraz były nieco większe) ale niestety nie zaobserwowałam jak wyglądał śluz z pochwy, czy jest duża szansa ze mogłam zajść w ciąże przez popicie sokiem z grejpfruta tej tabletki? Dodam ze według kalendarzyka owulacja powinna się pojawić 21 czerwca i tego dnia także wzięłam tabletkę o 7:00. Proszę o szybka odpowiedz bo bardzo się tym stresuje.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak Istnieje ryzyko ciąży prooonuje oznaczyć poziom beta hcg i koniecznie udać się do lekarza ginekologa