Jakie jest ryzyko ciąży po zmianie na NuvaRing?

Witam! Przez ok 4 lata stosowałam antykoncepcję Naraya. Chciałam zmienić ją na krazek NUVARING. Zaaplikowałam go w pierwszym dniu miesiączki (czwartek), ale niestety po 3 dniach (sobota) wyjęłam, z tego względu, ze strasznie zaczęły puchnąć mi całe stopy i odczuwałam ból głowy. W niedziele, czyli 5 dniu cyklu odbyłam stosunek, partner skonczyl we mnie. Byłam nadal podczas miesiączki. Jakie jest ryzyko zajścia w ciąże?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku nie da się wykluczyć możliwości zajścia w ciążę... Powinna Pani w terminie spodziewanej miesiączki wykonać test ciążowy. Ewentualnie wcześniej można wykonać badanie poziomu bhcg we krwi.