Jakie jest ryzyko ciąży przy zapomnieniu tabletki antykoncepcyjnej?

Witam. Mam 19 lat, od 3 mies zażywam pigułki anty. w niedzielę zdażyło mi się zapomnieć tabletki ( był to 5 dzień od rozpoczęcia blistra) w tym samym dniu tj,niedziela rano współżyłam z narzeczonym, doszło do wew wytrysku, następnie zapomnialam tabletki o 22 zażyłam ją po 36 godz. Jakie jest ryzyko ciąży? Pozdrawiam

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ryzyko ciąży istnieje. Tak duże opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej mogło doprowadzić do obniżenia stężenia hormonów, co przejściowo skutkowało niepełnym zabezpieczeniem.
W przypadkach pominięcia tabletki lub opóźnienia w jej przyjęciu producent leku zawsze zaleca stosowanie dodatkowej formy antykoncepcji nawet do 7 dni.
Wskazana jest w związku z tym wizyta kontrolna u ginekologa.