Jakie jest ryzyko usunięcia jajnika?

Witam, Wczoraj wykryto u mnie zmiane na jajniku prawdopodobnie torbiel 14x14 cm. Lekarz nie był w stanie dokładnie określić co to jest. Teraz czekam na swoją kolej na pozostałe badania. Dodam że lekarz powiedział że widzi jajnik czyli torbiel jest poza nim. Mam kilka pytań czy mogę pozwolić sobie na intensywne treningi i stosunki płciowe? I czy podczas operacji jest duze prawdopodobienstwo że stracę jajnika? Mam 20 lat. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystki zależy od tego czy jest to torbiel jajnika czy tez innej struktury obok, jeżeli nie z jajnika to prawdopodobieństwo usunięcia jajnika jest raczej znikome