Torbiel jajnika w obrębie miednicy

Pytanie odnośnie wyniku MRI - torbiel jajnika W obrębie miednicy struktura wym(18x7, 7x13 cm) (CCxAPxSD). Obraz najpewniej odpowiada torbieli jajnika. Jajnik prawy przy tylnej powierzchni zmiany 43x32mm z obecnością pęcherzykowatych struktur wielk. do 15mm. Płyn wartstwa szerokości ok. 6mm pomiędzy zmianą a trzonem macicy. Ślad płynu w jamie Douglasa. Czy powinnam martwić się tym płynem? Co oznaczają pęcherzyki na jajniku? Czy jest to zmiana pilna do operacji, czy można poczekać?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania powinien ocenić specjalista ginekolog w odniesieniu do aktualnego stanu klinicznego. Po zebraniu wszystkich niezbędnych danych możliwe będzie określenie dalszego postępowania.