Jakie jest ryzyko wad u dziecka z powodu alkoholu spożytego w ciąży?

WItam, Mam pytanie odnosnie wplywu alkoholu na rozwoj zarodka. Zaszlam w nieplanowana acz mile widziana ciaze 03 09.. Od 01.09 do 04.09 oraz od 09 do 13.09 spozywalam alkohol. Bardzo sie martwie. Otrzymuje sprzeczne informacje. Jedne zrodla podaja, ze pierwsze dwa tygodnie od zaplodnienia sa bezpieczne, poniewaz istnieje zasada wszystko albo nic, inne natomiast,ze wlasnie w okresie zarodkowym powstaja wady OUN. Czy jest ryzyko, ze moje dziecko nabylo wady? Oczywiscie nie pije juz alkoholu.

Witaminy w ciąży

Niestety nie da się odpowiedzieć na Pani pytanie, tego nie wie nikt w jaki sposób spożyty alkohol mógł wpłynąć na rozwój zarodka.
Należy bacznie wykonywać USG ciążowe.