Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę podczas stosowania tabletek?

jesli wzielam tabletke z ostatniego tygodnia dopiero po 16 h i kochalam sie 4 dni po, w czasie 7dniowej przerwy i wytrysk byl w srodku to jest ryzyko zajscia w ciaze?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli w ostatnim tygodniu opóźnienie w przyjęciu tabletki wynosiło 16 h to powinna Pani albo od razu rozpocząć przerwę lub przyjąć kolejne opakowanie bez przerwy. Takie postępowanie umożliwia zachowanie skuteczności antykoncepcyjnej. Niestety nie napisała Pani jednak jak Pani postąpiła. Trudno zatem ocenić ryzyko ciąży. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości sugeruję wykonanie testu ciążowego-powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku.