Jakie jest wyjaśnienie wyniku badania kręgosłupa i co oznacza ból?

Witam mam 31 lat i problemy z kregpslupem bol straszny pracuje fizycznie prosze o wytlumaczenie wyniki do lekarza ide dopiero za 2 miesiace.Pogłebiona lordoza.Obnizenie i dehydratacja krazkow m-k na poziomoe L4-L5,L5-S1.Na poziomie L4 -L5 centrala przepuklina krazka m-k modelukje przednia powierzchnie worka oponowego i nasady korzeni nerwowych.Uszkodzenie pierścienia włóknistego. Na poziomie L5-S1 centrala przepuknila krazka m-k modeluke przednia powierzchnie worka oponowego.Prosze o odpowiedz

Lek. Michał Lenard

Wynik wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe oraz 2 przepukliny krążków międzykręgowych, który uwypuklają się do rdzenia kręgowego i uciskają go powodując Pani objawy bólowe. Nie wykluczone, że konieczna będzie operacja kręgosłupa. Sugeruję w miarę możliwości jak najszybciej udać się do ortopedy, który oceni wyniki i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!