Jakie konsekwencje odstawiania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, od początku tego miesiąca stosowałam tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini, jednak po pierwszym opakowaniu stwierdzam, że nie jest to sposob dla mnie. Mam zamiar skonczyc obecne opakowanie i odstawic tabletki. Czego mogę się spodziewac po odstawieniu (pierwszych w zyciu) tabletek antykoncepcyjnych? Mam na mysli nieregularny okres itp jak dlugo zajmie organizmowi powrót do normalnosci? Pozdrawiam :)

Lek. Katarzyna Szymczak

Każdy organizm może zareagować inaczej, po tak krótkim czasie stosowania może w ogóle nie być zaburzeń w cyklu lub pierwsze 2-3 cykle mogą być nieregularne. W razie wątpliwości sugeruję wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam