Jakie leczenie powinna podjąć osoba mająca łokieć tenisisty?

Witam Łokieć tenisty Mam 49 lat, pracuję jako grafik komputerowy, do 18.12.2017 mam bardzo dokuczliwy ból prawego łokcia. U ortopedy byłam 3.01.2018, zdiagnozowany jest tzw “łokieć tenisisty” Niestety otrzymałam tylko leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, które pomogły na 2 dni. Jestem świadoma, że ta dolegliwość to nie jest tak do końca stan zapalny, więc takie leczenie to raczej objawowe a nie eliminacja przyczyny. Niestety nie mogę zrezygnować z pracy, więc pogarszam swój stan codziennie, bo klikam 8h, a nawet więcej i dodatkowo złe nawyki ponieważ bardzo dużo “pracuję” placem trzecim, klikając prawym klawiszem myszki i tym samym palem też korzystam z “rolki” Wstępnie zadałam pytanie co robić, otrzymałam odpowiedź, że fala uderzeniowa 5-7 zabiegów w odstępach co 5-7 dni. Bardzo proszę o informację jakie leczenie w tej sytuacji najlepiej zastosować, niestety pewnie koszty będę musiała ponieść sama, licząc na NFZ to za długo by trwało, a dolegliwość jest dość świeża wiec może szybka trafiona pomoc przyniesie pozytywne skutki. Katarzyna

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę przede wszytskim udac się do lekarza ortopedy i kierowac się jego zaleceniami