Jakie leki przeciwbólowe mogę stosować w ciąży po zabiegu usunięcia zęba?

Witam! Miał dziś usunięcie 6 na dole po lewej strony. Dentystka powiedziała że było to ciężkie usunięcie z 2 torbielami . Po skończeniu zabiegu kazała mi jeszcze usiąść i zlamała mi niby jakaś przegrode żeby lepiej się goilo. Jestem w 24 tygodniu ciąży. Znieczulenie puscilo boli mnie pół twarzy lacznie z uchem i gardlem. Wzięłam tylko paracetamol bo niby tylko to mogę a boli tak że chyba umrę.. czy w ciąży nie mogę żadnych innych lekow? Jak długo bol będzie się utrzymywał?

Leki przeciwbólowe w ciąży mogą być stosowane po wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym ciąże.Przez całą ciąże można stosować paracetamol,a przez pierwsze dwa trymestry może to być ibuprofen.