Witam!
Wśród leków przeciwbólowych tylko te, które zawierają paracetamol mogą być stosowane przez kobiety w ciąży. Przede wszystkim powinna się Pani jednak udać do dentysty w celu rozpoczęcia leczenia. Stosowanie tabletek przeciwbólowych nie rozwiąże bowiem problemu, a jedynie czasowo usunie objawy.
W ciąży jedynie doraźnie paracetamol . Najlepiej jednak skontaktować sie z prowadzącym ginekologiem. W pierwszym trymestrze ciąży należy unikać wszelkich zabiegów ale jeśli już dochodzi do takiej sytuacji należy odwiedzić tez dentystę..
Jedynie paracetamol. czyli np. Apap
Najrozsądniej jest nie zażywać żadnych leków ,tylko udać się do lekarza dentysty.Lek p/bólowy pomoże tylko na chwilę, a problem(bolący ząb) niestety pozostanie,poza tym nie powinna Pani zażywać żadnych leków -jest to niebezpieczne dla dziecka!
Wizyty w gab.stom. nie trzeba się obawiać, otrzyma Pani znieczulenie bezpieczne dla Pani i dziecka,i ząb przestanie boleć.
Odnośnie zażywania leków w ciąży każdorazowo proponuje konsultację z lekarzem prowadzącym.
Paracetamol i jak najszybciej na leczenie do gabinetu
„Chirurg dentysta Białystok”
Jeśli jesteś w ciąży i masz ból zęba, ważne jest, aby nie lekceważyć tego problemu. Najlepszym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z dentystą, który oceni sytuację i zaproponuje odpowiednie leczenie. Wiele zabiegów stomatologicznych, w tym leczenie próchnicy, można przeprowadzić bezpiecznie w czasie ciąży, zwłaszcza w II trymestrze.
Jeśli chodzi o łagodzenie bólu zęba w czasie ciąży, oto kilka wskazówek:
Leki przeciwbólowe: Paracetamol jest ogólnie uznawany za bezpieczny lek przeciwbólowy w ciąży, ale zawsze najlepiej skonsultować się z lekarzem przed zażyciem jakiegokolwiek leku, aby upewnić się, że jest to odpowiednie w Twoim przypadku.
Domowe sposoby: Możesz spróbować kilku domowych metod, takich jak: Płukanie ust ciepłą solą (pół łyżeczki soli rozpuszczonej w szklance ciepłej wody) może pomóc złagodzić ból. Aplikowanie zimnego kompresu na zewnętrzną stronę policzka w miejscu bólu może przynieść ulgę.
Unikanie drażniących pokarmów: Staraj się unikać bardzo zimnych, gorących, słodkich lub kwaśnych potraw, które mogą nasilać ból.
Ważne jest, aby jak najszybciej skonsultować się z dentystą, ponieważ ból zęba może wskazywać na poważniejszy problem, który może wymagać leczenia. Dentysta podejmie decyzję o odpowiednim działaniu, biorąc pod uwagę Twój stan zdrowia i ciążę.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Ból zęba a leki przeciwbólowe – odpowiada Lek. Marta Gryszkiewicz
- Jak uśmierzyć ból zęba? – odpowiada Lek. Marta Gryszkiewicz
- Delikatny, pulsujący ból zęba – odpowiada Lek. dent. Rafał Krzemiński
- Bóle zęba w 28. tygodniu ciąży – odpowiada Lek. dent. Rafał Krzemiński
- Ból zęba po ukruszeniu – odpowiada Lek. dent. Rafał Krzemiński
- Dlaczego w dalszym ciągu odczuwam ból zęba? – odpowiada Dr n. med. Stefan Sobaniec
- Jak poradzić sobie z bólem zęba, kiedy zabieg będzie wykonany za kilka miesięcy? – odpowiada Lek. dent. Rafał Krzemiński
- W jaki sposób zmniejszyć opuchliznę wargi i złagodzić ból zęba? – odpowiada Lek. dent. Rafał Krzemiński
- Ropień i narastający ból zęba – odpowiada Lek. dent. Rafał Krzemiński
- Ból zęba pod licówką a próchnica – odpowiada Dr n. med. Ewa Czajkowska
artykuły
Domowe sposoby na ból zęba
Uprzykrzyć życie może bolący ząb. I to... niemiłos
Bóle zębów - rodzaje. Co oznacza ból zęba? Domowe sposoby na ból zęba
Bóle zębów mogą być na tyle silne, że utrudniają c
Paracetamol i Apap w ciąży - bezpieczeństwo, wskazania, dawkowanie
Paracetamol i Apap to leki o działaniu przeciwbólo