Leki na ból zęba dla kobiety w ciąży

jestem w dugim miesiącu ciąży mam zagrozonom ale boli bardzo ząb czy mogę cokolwie wzionśc
KOBIETA ponad rok temu

W ciąży jedynie doraźnie paracetamol . Najlepiej jednak skontaktować sie z prowadzącym ginekologiem. W pierwszym trymestrze ciąży należy unikać wszelkich zabiegów ale jeśli już dochodzi do takiej sytuacji należy odwiedzić tez dentystę..

Najrozsądniej jest nie zażywać żadnych leków ,tylko udać się do lekarza dentysty.Lek p/bólowy pomoże tylko na chwilę, a problem(bolący ząb) niestety pozostanie,poza tym nie powinna Pani zażywać żadnych leków -jest to niebezpieczne dla dziecka!
Wizyty w gab.stom. nie trzeba się obawiać, otrzyma Pani znieczulenie bezpieczne dla Pani i dziecka,i ząb przestanie boleć.