Dlaczego w dalszym ciągu odczuwam ból zęba?

2.5 tygodnia temu uderzyłam się w ząb jedynkę byłam u dentysty zrobił prześwietlenie i powiedział że ząb nie jest uszkodzony dał antybiotyk ale ząb dalej boli zwłaszcza jak wyjdę da powietrze i przy dotyku. Proszę o poradę co dalej robic

W międzyczasie można spróbować złagodzić ból, stosując domowe środki. Na przykład napary ziołowe (na przykład z krwawnika lub rumianku) lub okłady z lodu mogą pomóc w zmniejszeniu bólu. Można również używać olejku goździkowego lub soli morskiej jako płukanki do jamy ustnej, co może pomóc w złagodzeniu bólu zęba i zapalenia dziąseł.

Jeśli ból jest bardzo silny, a żaden z domowych środków nie pomaga, należy skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać odpowiednie leczenie. Lekarz może zalecić stosowanie leków przeciwbólowych, a w cięższych przypadkach może wymagać zatrucia zęba lub podania innych leków. W razie potrzeby może być konieczne leczenie endodontyczne.

Ponadto, ważne jest, aby utrzymywać dobre nawyki higieniczne, w tym regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów, aby złagodzić ból zęba i zapobiec ponownemu wystąpieniu bólu. Pamiętaj, aby mieć regularne wizyty kontrolne u dentysty, aby mieć pewność, że zęby są zdrowe.

Leczenie kanałowe w Białymstoku to nowoczesna technika, która pozwala na skuteczne leczenie zębów.