Dlaczego odczuwam ból zęba po założeniu lekarstwa?

Dzień dobry, wczoraj u lekarza dostałam na dolną prawą szóstkę opatrunek tymczasowy. Ząb jest obecnie pod obserwacją, czekam na jego RTG, aby ocenić, czy cierpię na zapalenie korzenia, czy też zwykle wypełnienie wystarczy do wyleczenia ćmiącego bólu. Lekarz powiedział, że opatrunek nie powinien powodować bólu, ponieważ, w ocenie dentysty, ubytek znajduje się daleko od nerwu, ja mimo to odczuwam jednak lekkie ćmienie zęba, które niweluję paracetamolem. Przez ile dni taki ból może się utrzymać? Dodam, że podczas borowania zęba przed założeniem opatrunku także odczuwałam lekki ból mimo iż dentysta mówił, że nic nie będę czuć, ponieważ nerw jest daleko. Pozdrawiam
KOBIETA, 33 LAT 3 tygodnie temu

Jest wiele przyczyn dolegliwości bólowych. Trzeba zacząć od diagnostyki i najlepiej wykonać tomografię komputerową aby w 3D ocenić głębokość ubytku oraz stan tkanek korzenia i kości. Leczenie powinno być bezbolesne w znieczuleniu i prowadzone w powiększeniu (lupy lub mikroskop) co daje dokładniejsza ocenę oraz zapewnia bardziej precyzyjną pracę.