Czy moje objawy sugerują potrzebę leczenia kanałowego?

Dzień dobry Ostatnio stomatolog opracowywał próchnicę w moim zębie. Pomimo zastosowania znieczulenia wystąpiła silna nadwrażliwość przy borowaniu więc został mi założony opatrunek na okres tygodnia. Potem opatrunek wyjęto i zaplombowano ubytek. Jednak teraz około miesiąc po zabiegu występuje na zębie nadwrażliwości (wyłącznie na zimno). Nie jest ona bardzo bolesna i szybko ustępuje aczkolwiek nie należy do najprzyjemniejszych. Z czym może się to wiązać i czy takie objawy mogą sugerować potrzebę leczenia kanałowego?

W przypadku głębokiej próchnicy jest ryzyko leczenia kanałowego ale z opisanych dolegliwości raczej za wcześnie na leczenie kanałowe. Zacząłbym od wymiany wypełnienia, może jest nieszczelne i dlatego dolegliwości na zimno. Leczenie powinno być przeprowadzone w powiększeniu (lupy lub mikroskop) aby była możliwość dokładnego doczyszczenia i oceny tkanek zęba. W przypadku pogorszenia się dolegliwości zawsze można zdecydować o leczeniu endodontycznym.