Bóle zęba w 28. tygodniu ciąży

witam. jestem obecnie w 28 tygodniu ciąży (7 miesiąc, III trymestr). zaczął pobolewać mnie ząb na samym tyle. byłam już raz u dentysty i stwierdził, że 3 lata temu, kiedy był leczony kanałowo ktoś zostawił tam jakieś narzędzie. uaktywnił się i zaczyna boleć. dowiedziałam się, że nie podejmą się leczenia, bo potrzebne jest zdjęcie zęba, którego w ciazy mi nie zrobią. do tego musiałby być spowrotem otwierany i leczony pod mikroskopem. czy faktycznie tego zdjęcia nie mogą zrobić?

W III trymestrze i nowoczesnym aparatem RTG biorąc pod uwagę tylko czynniki biologiczne , fizjologiczne i fizyczne nie ma przeciwskazań , jednak prawo , zabobony i zacofane wytyczne nie są aż tak jednoznaczne we wskazaniach , na całym świecie w III trymestrze robi się RTG , jak złamie się nogę w ciąży to robi się rtg , jak boli ząb to nie , ja sam tego nie rozumiem. Można spróbować leczyć kanałow pod mikroskopem posiłkując się starszym zdjęciem , jest to obarczone minimalnie większym ryzykiem nieudanego leczenie , ale zawsze to lepsze niż nic

Witam!
Myślę,że jeśli zdjęcie naprawdę jest niezbędne,to można je wykonać. Byłoby gorzej,gdyby to był pierwszy trymestr... Poza tym brzuch jest chroniony specjalnym fartuchem. Gdyby mimo to nie chciano wykonać zdjęcia,to powinno się otworzyć ten ząb,żeby ulżyć Pani w bólu,zrobić to co można ,a po porodzie wykonać rtg i ząb dokończyć.
Pozdrawiam.