Jakie maść można zastosować w przypadku rocznego dziecka?

witam mamy problem z onanizmem niemowlęcym córki, lekarz na tej stronie polecil nam żeby smarowac okolice łechtaczki kremem emla, jednak na ulotce pisze zeby nie stosowac na blony sluzowe u dzieci. corka ma roczek, czy sa jakies inne masci ktore mozna stosowac w tym miejscu? bede wdzieczna za odpowiedz.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Ze względu na niewystarczające dane kliniczne nie powinno się stosować takich maści . W charakterystyce produktu leczniczego kremu Emla, u dzieci między 3 a 12 miesiącem życia można nałożyć na błony śluzowe do 2 g maści na obszar mniej więcej 4x4 cm i przykryć np. jałowym gazikiem maksymalnie na 1-2h, następnie zmyć. Proszę również starać się unikać stosowania pampersów.
Pozdrawiam