Jakie mogą być powikłania w przypadku operacji przepukliny pępkowej?

Witam została u mnie zdiagnozowana przepuklina pepkowa, lekarz chirurg dal skierowanie na odział chirurgii , jednakże pierw musze wyleczyc zeby bo slyszalem o przeciwwskazaniach. Druga sprawa to nadciśnienie tętnicze które lecze od ponad miesiąca a bylo u mnie zdiagnozowane 10 lat temu i bagatelizowalem ta sprawę. Pytanie czymoga byc jakies powiklania naczyniowe badz jak sie znieczula przy tego typu operacjach i o czym powinienm poinformowac lekarza np jesli przez ostatnie kilka lat co drugi dzien zazywalem amfetamine i inne srodki psychoaktywne wspomagane duzymi ilosciami trunku.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Zdecydowanie powinien poinformować Pan o tym lekarza anestezjologa, który będzie Pana znieczulał do operacji. Bezpieczeństwo przy znieczuleniu zależy od przygotowania anestezjologa i jego wiedzy na temat stanu pacjenta. Również nie powinien Pan zatajać tych informacji przed chirurgiem. Lekarze nie będą oceniać Pana moralnie tylko chcą Pana wyleczyć i zapewnić bezpieczeństwo w trakcie zabiegu. A bezpieczeństwo wynika zawsze z wiedzy na temat stanu pacjenta i przygotowania do zabiegu.