Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie mogą być przyczyny śmierci płodu?

Witam, w 38 tygodniu, na rutynowej kontroli u lekarza, okazało się,że lekarz nie wyczuwa tętna dziecka. Ciąża obumarła... Cały czas wydawało mi się,że czuję ruchy dziecka. Musiały to być jednak ruchy jelit, gdyż po urodzeniu ciałko było już zmacerowane. Sekcja zwłok nie wykazała wad rozwojowych i genetycznych (oficjalnych wyników sekcji, ani wyników histologicznych łożyska jeszcze nie dostałam (tragedia wydarzyła się kilka dni temu... Jakie mogą być przyczyny których nie da się wykryć?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Powikłania cesarskiego cięcia

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam,
Z wnioskami należy poczekać do wyników sekcji. Przyczynami śmierci płodu mogą być również infekcje, zatrucia, stosowane przez ciężarną leki i używki (w tym picie zielonej herbaty, picie alkoholu, palenie papierosów), wady łożyska i pępowiny (w tym również okręcenie się płodu pępowiną), wady anatomiczne macicy, zaburzenia immunologiczne (w tym konflikt serologiczny), zaburzenia metaboliczne (cukrzyca, nadciśnienie tętnicze).

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy