Jakie okulary należy nosić w tej sytuacji?

Dzień dobry, mam dobrane okulary minusy 1.75. Zwiększone z 1.5 do 1.75 zamiast 1.0 cylindra. Mam wątpliwości. Czy można nosić większe minusy niż ma się wadę w zamian za cylindry, po których nie czuję równowagi.

Dzień dobry,

tak,jeżeli badanie okulistyczne wykazało,że zwiększenie korekcji sferycznej w krótkowzroczności daje poprawę ostrości widzenia,a zwiększenie korekcji cylindrycznej jest niemożliwe,ponieważ pacjent jej nie toleruje(zaburzenia równowagi,zawroty głowy)

pozdrawiam

Elżbieta Karolczuk-Matyja