Astygmatyzm a noszenie okularów przez 29-letnią osobę

Witam dzis byłam na bezpłatnym badaniu wzroku i pani mi powiedziała, że mam astygmatyzm!i ze powinam nosić okukary nawet mi zasugierowała abym kupila u niej ale sie wstrzymałam dodam ze nigdy nie miałam problemu ze wzrokiem i nie nosiłam okularow moje wyniki to: SPN-1.50 CYL -1.00 AX4 AVE SPH -075 CYL-1.00 AX5 SPH 0.00 CYL-1.50 AX175 AVE SPH-0.25 CYL-1.25 AX175 PD=62mm

Witam. Wszystko zależy od tego czy ma Pani pełną ostrość wzroku czy nie. (tzn. VOP i VOL = 1,0) Jeżeli nie, to odpowiednia korekcja sferyczna powinna wyostrzyć wzrok, a cylindryczna również w niektórych przypadkach, jednak cylindry nie zawsze się dobiera - jeśli nie poprawiają znacząco ostrości i całe życie nie nosiła Pani cylindrów , lekarz najprawdopodobniej nie dobierze cylindrów.

Ważne też czy Pani minusy nie są spowodowane skurczem akomodacji - wtedy należy 3x zakropić oczy Tropicamidem aby porazić akomodację - i wowczas zbadać refrakcję i na jej podstawie dobrać korekcję.

Polecam więc wizytę u okulisty w optyku, aby sprawdzić Pani refrakcję w konfrontacji z ostrością widzenia