Jakie podjąć leczenie przy zakażeniu salmonellą?

Witam, Mam 22 lata i niedawno zrobiłam badanie kału na obecność salmonelli do książeczki sanitarno- epidemologicznej. W próbce z pierwszego dnia wyszedł mi wynik pozytywny ( pałeczki z rodzaju Sallmonella gr. C1- Salmonella Infantis), w pozostałych dwóch wynik był negatywny. Co to może oznaczać? Nigdy wcześniej nie miałam żadnych objawów charakterystycznych dla salmonelli. Jakie podjąć leczenie,czy jest możliwość pomyłki w badaniu i dlaczego w pozostałych próbkach wynik jest negatywny?

Lek. Tomasz Budlewski

A jak odnośnie wyniku wypowiedział się sanepid? Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego