Jak wykonać wymaz kału?

Muszę wykonać wymaz kału na badania do sanepidu do książeczki, lecz nie wypróżniam się codziennie. Załatwiłem się wczoraj, dzisiaj już nie jestem w stanie. Co mam zrobić ? Jeśli mam fiolkę z patyczkiem z wacikiem, mam zebrać troszkę kału czy jak ?

Lek. Tomasz Budlewski

Wacik należy tak jakby wbić aby trochę stolca zostało na waciku. Proponuję skontaktować się ze stacją sanepidu. Na pewno można zwiększyć ilość spożywanej wody niegazowanej.

Piotr Pilarski

Musi Pan spróbować oddać stolec i pobrać nawet niewielką ilość próbki.

Pozdrawiam.