Jak wykonać wymaz z odbytu?

Dzień dobry, mam takie pytanie, a mianowicie jak wykonać wymaz z odbytu? Muszę zrobić to do książeczki sanepidowskiej i mam to zrobić przez 3 dni o wyznaczonych porach, i nie wiem czy akurat o tej porze będę mogła oddać stolec. Czy do tego badania trzeba się wypróżniać (dodam, że nie umiem o wyznaczonych porach oddać stolca)

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie musi to być o konkretnej godzinie, trzeba oddać stolec i z niego pobrać wymaz. Na probówkach jest podana instrukcja, potem należy je przechowywać w lodówce.
Pozdrawiam