Jakie powikłania niesie za sobą częste cewnikowanie?

Witam, cierpię z powodu kamicy nerkowej. W ciągu ostatnich 4miesięcy miałam ok 7 cewnikowań. Jakie powikłania niesie za sobą częste cewnikowanie? Czy mój nasilający się problem z nietrzymaniem moczu jest spowodowany częstym cewnikowaniem? Dodam, że mam dopiero 25lat i jest dla mnie to duży problem.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Nietrzymanie moczu moze wynikać z długotrwałego cewnikowania w ostatnim czasie (częstość zakładania cewnika ma tu mniejsze znaczenie), jednak po usunięcia cewnika funkcja mięśni kontrolujących oddawanie moczu powinna wrócić do normy. Powikłaniami cewnikownia najczęściej są uszkodzenia cewki moczowej i infekcje dróg moczowych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty