Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie są powikłania po zabiegu usuwania spodziectwa?

Jakie są nietypowe objawy po zabiegu na spodziectwo i czy wyrwanie cewnika przez dziecko, po tego typu zabiegu jest niebezpieczne. Jeżeli tak to co może się stać?
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Po zabiegu spodziectwa może pojawić się zwężenie cewki moczowej, które będzie utrudniało oddawanie moczu. Może też wytworzyć się przetoka (czyli dodatkowy kanał, którym będzie płynął mocz), która najczęściej wymaga ponownej operacji. Wyrwanie cewnika niesie za sobą niebezpieczeństwo uszkodzenia cewki moczowej i po takim incydencie dziecko musi być odpowiednio zbadane przez lekarza, który sprawdzi, czy do takiego uszkodzenia nie doszło i w razie potrzeby zastosuje odpowiednie leczenie. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy