Jakie są objawy przepukliny?

Witam. Czy przy przepuklinie zawsze pojawia sie guzek?U mni takiego guzka nie zauwazylem, ale po wiekszym wysilku lup podczas kucania czy schylania sie czuje ciagniecie w pachwinie czasami pieczenie. Czasami boli nieco wyzej. Te bole czy ciagniecia pojawiaja sie w roznym miejscu czasami jak mocno sie schyle to zaboli jadro czasami piecze udo, ale wszystkie te dolegliwosci sa z prawej strony

Nie zawsze guz musi się w przepuklinie pokazywać. We wczesnym stadium tworzenia się przepukliny taki guz może nie być widoczny. Aby jednoznacznie określić czy przyczyną Pana dolegliwości jest przepuklina musi Pan na bezpośrednie badanie udać się do chirurga.