Jakie są przyczyny wysokiej prolaktyny?

witam prosze o interpretacje wyniku mojego męża TSH 2,250 ulU/ml, ESTRADUIL 33,12 pg/ml, LH 4,9 mlU/ml, FSH 2,0 mlU/ml, PROLAKTYNA 17,50 ng/ml. prolaktyna za wysoka chyba czy można ja w jakis sposob zbic na dół do lekarza ma dopiero za 3 tygodnie a chciałabym wiedziec jaka jest opinia Wasza. ma tez problemy w plemnikami ze ma ich malo i malo ruchliwych czy to moze byc przyczyna ze ma za wysoka prolaktyne. lekarz stwierdził ze ma zbyt niski testosteron bierze zaszczyki na podwyzszenie jego.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom TSH, LH, FSH i estradiolu mieści się w normach. Poziom prolaktyny jest nieco podwyższony. Pełnej interpretacji powinien dokonać lekarz prowadzący diagnostykę męża w oparciu o szczegółowe dane kliniczne.