Jakie są rokowania przy raku prostaty z przerzutami?

witam, piszę w sprawie mojego taty. Lat 70, diagnoza rak prostaty z przerzutami do kości. Obecne wyniki: TK w porządku, scyntygrafia wykazuje progresję, psa 490,brak dolegliwości bólowych...jedyne co nam zostało to enzalutamid,ale cena nas dyskwalifikuje...co dalej? co jeszcze mogę dla niego zrobić? staram się o udział w badaniu klinicznym ...jakie są rokowania?czego mogę się spodziewać dalej? bardzo dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.

A teraz wersja NFZ: hormonoterapia -> progresja -> docetaxel -> progresja -> abiraterone (to również odpowiedź dla tych którzy nie wiedzą dlaczego przez całe życie muszą płacić składki NFZ, jak widać i tak nie starcza...)