Rak prostaty z przerzutami do kości a metoda HIFU

WITAM, u taty wykryto rak prostaty w czerwcu tego roku, ma PSA 715 , z przerzutami do kości...obecnie poddaje sie hormonoterapii, zastrzyk co 3 miesiące. mam pytanie czy na takim etapie możliwa jest metoda HIFU? Zaznacze że tata super się czuje. i co dałaby? tata ma 58 lat

Witam serdecznie.
HIFU jest dość nowatorską metodą leczenia raka prostaty. większość źródeł podaje, że leczenie z jej użyciem nie jest możliwe przy obecności przerzutów odległym i tak wysokim poziomie PSA. Jednak pełne informacje najlepiej byłoby uzyskiwać bezpośrednio od osób zajmujących się tą metodą.

Lek. MaĹgorzata Horbaczewska

Tak, zastosowanie metody HIFU jest bezcelowe. Oprócz hormonoterapii należy pamiętać o leczeniu zapobiegającym patologicznym złamaniom kostnym. Jeżeli Państwa urolog nie prowadzi takiego leczenia należy udać się do onkologa.