Jakie są rokowania w przypadku mojej mamy?

Rak endometrium i nagłe przerzuty w ok 3 tyg Witam, Moja mama ma raka endometrium hight grade. Pierwszy raz trafiła na oddział 29 czerwca z powodu duszności (woda w opłucnej) Tam padła mrożąca nas diagnoza po kilku dniach badań w tym tomograf. Wówczas początek lipca, tomograf wykazał czyste inne narządy. Ogólne badania krwi, morfologia dobre. Woda w brzuchu, pływające trudne do identyfikacji komórki jądrzaste, rakowe. Wtedy bałam się o przerzuty, jeżeli te komórki tak bezkarnie sobie pływają. Lekarze czekali na wyniki, aby ją operować. Doszło do okresu przed operacją i anestezjolog stwierdził, że nie podejmuje się. Ma za płytki oddech, przez wodę gromadzącą się w płucach. Wszystko to działo się na ginekologi. Jeden tydzień leżała na internie. Dwa kolejne na ginekologi. Pojechała do innego szpitala typowo onkologicznego. Pocieszyli, że będą operować. Mieli wszystkie wyniki plus robili własne. Zrobili drugi tomograf, ponadto masa w sumie powtarzających się usg i rtg. Miała się przygotować w domu do operacji do 14 dni a w razie trudności z oddychaniem czy uciskiem w brzuchu, jechać na odbarczanie do poprzedniego szpitala. I tak robiliśmy. Pojechała. Ściągnęli 1 litr z brzucha, ściągnęli też po litrze i trochę w dwóch ratach z płuc. Przedwczoraj, wezwana pojechała na konsultację do tego szpitala onkologicznego, gdzie kazali się przygotować do operacji. I nagle nas informują, że nie będą operować bo są przerzuty płuca i nerka... Chemii też nie dadzą bo by ją zabiła a radioterapia się wg nich nie nadaje. Nic nie rozumiem. Miesiąc temu tomograf pokazuje czyste organy. Nie podejmują żadnego leczenia choć mają ją na oddziałach. W kółko tylko mierzenie ciśnienia, temperatury, badania krwi i zbiórka moczu i usg z rtg na zmianę kilkukrotnie. Zero leczenia. Same badania. Tomograf pokazał a hispatologia po łyżeczkowaniu potwierdziła raka endometrium. Reszta czysta. Jak piszę. Kilka usg, rtg plus tomograf. I co? Po miesiącu na oddziałach nagle stan paliatywny? Te wszystkie badania kłamały? Czytam je. 26.07 nerki o prawidłowym polożeniu, kształcie bez cech złogów i zastoju moczu. Kreatynina była przez chwilę na 2.2 i spadła teraz do 1.3 Płuca były czyste poza nachodzącym.płynem. Śledziona, wątroba nieposzerzone. Błagam pomóżcie! Co mamy robić?

Nie możemy oceniać rokowań pacjentów z poziomu portalu, może to zrobić lekarz, który prowadzi pacjenta. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.